Gwarancja opieki powdrożeniowej. Umowa SLA.

Jasna i całkowicie transparentna
charakterystyka wydajności
świadczonych usług z metrykami.
Wiesz, za co płacisz.

Najlepiej sprawdzają się usługi szyte na miarę. Dlatego umowa SLA powinna zawierać wszystkie istotne szczegóły dotyczące usługi. Co to znaczy? Twoje oczekiwania i potrzeby stanowią fundament tego dokumentu. Co zawiera umowa SLA? Przede wszystkim określamy przedmiot wsparcia serwisowego, czas reakcji i czas realizacji (czas, w jakim rozwiązujemy problem lub przedstawiamy obejście problemu), procedurę zgłaszania awarii wraz z wytycznymi, monitorowanie i raportowanie zajęcia. Ponadto SLA może zawierać konsekwencje niewywiązania się z umowy oraz ewentualne premie za przekroczenie oczekiwań. W skrócie – to jasno określone warunki naszej współpracy.

Co to właściwie jest?

Od czego zależy sukces w biznesie? Tak, jest ta część znana jako „ciężka praca”, a także kilka innych istotnych czynników. Ale jedną z najważniejszych rzeczy jest zdolność organizacji do zrozumienia i spełnienia oczekiwań klientów. Dotyczy to również naszych usług. Nie da się spełnić wszystkich potrzeb i oczekiwań, jeśli nie są one jasne. Oto część, w której przydatna jest umowa o gwarantowanym poziomie usług (SLA). Wiesz, SLA może składać się z zaledwie kilku zdań lub z zapisów i postanowień równych wartości całego dokumentu. W obu przypadkach jest to rzecz krytyczna. I jak każda inna rzecz w biznesie – SLA może ewoluować.


Dlaczego tego potrzebujesz?

Przede wszystkim, wierzymy w zaufanie i przejrzystość – SLA gwarantuje uczciwość obu stron (Ciebie i nas). W przypadku wystąpienia jakiegokolwiek problemu dostępna jest umowa SLA ze wszystkimi uzgodnionymi oczekiwaniami, wskaźnikami i obowiązkami. Nie ma więc miejsca na błędną interpretację umowy, a Ty masz pewność, że otrzymasz dokładnie to, za co płacisz (u nas działa to w ten sam sposób). Potrzebujesz umowy SLA, aby uzyskać ten wspaniały spokój ducha, i wiesz, jakie są wskaźniki wydajności. W ten sposób oboje mamy wytyczne, które pozwalają lepiej zrozumieć i ocenić skuteczność usług.

Jakie są korzyści z umowy SLA?

Zabezpiecz sukces

Z przejrzystą umową

Zminimalizuj ryzyko

Z jasnymi wskaźnikami

Usprawnij komunikacje

Z ustalonym czasem reakcji

Zyskaj spokój ducha

Z wytycznymi i procedurami

Zabezpiecz sukces

Z przejrzystą umową

Zminimalizuj ryzyko

Z jasnymi wskaźnikami

Usprawnij komunikacje

Z ustalonym czasem reakcji

Zyskaj spokój ducha

Z wytycznymi i procedurami

Kluczowe korzyści
SLA

Komponenty

Konkrety


01

Popraw CX

SLA i doświadczenie klienta? Tak. To proste – inwestujesz pieniądze i oczekujesz, że usługa zostanie dostarczona zgodnie z Twoimi potrzebami i wymaganiami. Dzięki SLA masz pewność, że wywiążemy się z ustalonych zobowiązań.

02

Zdefiniuj procedury

Brak jasnych wytycznych i procedur – teraz to czerwona flaga w biznesie, zwłaszcza w usługach IT. Kiedy nie ma procedur, w jaki sposób dostawcy mogą sprostać oczekiwaniom? Bez ścieżki, którą należy podążać, praca po prostu nie może zostać wykonana. Ale hej, nie będziemy wchodzić w szczegóły tego, jakie katastrofy mogą się zdarzyć, gdy nie ma zdefiniowanych procedur. Dlaczego? Ponieważ zawsze je ustalamy i dokładnie wiemy, o co, kiedy i jak należy zadbać. I wiesz dokładnie, jak dać nam znać, kiedy nasza pomoc jest potrzebna.

03

Zaufane źródło

Zmiany są nieuniknione, a plany nie zawsze układają się zgodnie z oczekiwaniami. Ale kiedy masz SLA, po prostu dba o twoje interesy. SLA to coś, co działa jak źródło rzetelnych informacji – zweryfikowanych prawnie i adekwatnych do wytycznych i standardów usług. Widzisz, traktujemy partnerstwo biznesowe jako współpracę, która prowadzi do obopólnych korzyści. SLA mogą zaufać obie zaangażowane strony.

04

Zwiększ produktywność

Z ustalonymi wytycznymi praca jest wykonywana szybciej i lepiej, co do tego nie ma wątpliwości. Słuchaj, to tak, jakby pracownicy widzieli „Gwiazdę Polarną”. Oczekiwania są jasne, zasady znane – te czynniki służą nie tylko poprawie produktywności, ale także zwiększeniu osobistych osiągnięć. Oczywiście metryki zawarte w umowie SLA służą do monitorowania, jak praca jest wykonywana. Jednak te wskaźniki po prostu ułatwiają wykonywanie zadań przez wszystkich.

05

Święty spokój

W rzeczywistości może to być korzyść „numer jeden” – kiedy masz ten spokój ducha, wszystko jest proste. I to właśnie otrzymujesz, gdy masz umowę SLA. Problemy się zdarzają, nie ma sposobu, aby je wyeliminować. Ale nie musisz się nimi stresować, gdy masz jasną ścieżkę do ich zgłoszenia i ustalony czas ich naprawy. Nie musisz się zastanawiać, ile kosztują poszczególne usługi, bo to wszystko znajdziesz w SLA. Obie strony zgadzają się na warunki. Możesz skupić się na ważnych aspektach swojego biznesu.

Co otrzymasz?

Oczywiście umowę SLA na miarę Twoich potrzeb. Jakie metryki będzie zawierała? To zależy od przypadku, ale oto lista typowych metryk, które można znaleźć w umowie SLA. Dostępność usług, jakość techniczna, wskaźniki błędów, bezpieczeństwo, wyniki biznesowe. Możesz zapomnieć o stresie, bo w SLA są też konsekwencje niespełnienia oczekiwań. Otrzymasz więc wszystkie szczegóły dotyczące dostarczonych usług, wytycznych, wskaźników i procedur. Aha, i będziesz miał to cenne “ubezpieczenie”, dzięki któremu od teraz możesz spać spokojnie. Poradzimy sobie z zadaniami zgodnie z oczekiwaniami, a Ty możesz przejść do rozwijania swojego biznesu. Chcesz wprowadzić zmiany do umowy SLA? Skontaktuj się z nami!

Masz projekt? Porozmawiajmy

Skontaktuj się