Stwórzmy Pitch Deck, który przekona Inwestorów

Nie ma drugiej szansy na zrobienie pierwszego wrażenia. Dlatego lepiej zrób to, jak należy już to za pierwszym podejściem. Wiemy, jak zrobić efekt „wow” za pomocą atrakcyjnej prezentacji. Pozwól nam sobie pomóc.

Właściwa prezentacja robi różnicę – dzięki świetnej masz znacznie większą szansę na pozyskanie finansowania dla swojej firmy. My to wiemy — byliśmy tam — i pomogliśmy już wielu firmom. Potrzebna jest przekonująca historia, wysokiej jakości projekt, zwięzły tekst, a także treści informacyjne. W ten sposób Twój pitch wywoła emocje i zostanie zapamiętany przez inwestorów. Pozwól nam pomóc Ci przekazać Twoją wizję i wywrzeć trwały wpływ, dzięki czemu otrzymasz pieniądze, których potrzebujesz.

Czym jest Pitch Deck?

Pitch Deck to krótka prezentacja, która pomaga opowiedzieć przekonującą historię o Twojej wizji. Ta prezentacja pomoże potencjalnym inwestorom dowiedzieć się więcej o Twojej firmie. Zwykle prezentacja składa się z kilku slajdów i musisz wiedzieć, że powinna być łatwa do zrozumienia. Wiemy, że kuszące jest zamieszczenie wielu ważnych informacji (z Twojej perspektywy), ale prezentacja powinna być krótka. Pamiętaj, prezentacja nie polega na zabezpieczeniu funduszy, ale na tym, byś odbył następne spotkanie.


Dlaczego tego potrzebujesz?

Często zdarza się, że start-upy chcą wrzucić jak najwięcej informacji do prezentacji. Rozumiemy to i wiemy też, że potencjalni inwestorzy chcieliby zobaczyć pomysł, który ich zaintryguje. Potrzebujesz więc ekspertów, którzy pomogą Ci stworzyć krótką i przekonującą prezentację, która przyciągnie uwagę i sprawi, że klienci lub inwestorzy zaangażują się w Twoją firmę. Skuteczne zaprezentowanie tego, co Twoja firma ma do zaoferowania, może wydawać się łatwe, ale trudno jest zachować prostotę i atrakcyjność w tym samym czasie. Zrobiliśmy to i wiemy, co działa.

Dlaczego warto?

Atrakcyjny design

Aby pokazać swój poziom wykonania

Hipnotyzująca historia

Aby przyciągnąć i utrzymać uwagę

Zwięzła treść

Aby było łatwe do zapamiętania

Informacyjny content

Aby odpowiedzieć na pytania inwestorów

Atrakcyjny design

Aby pokazać swój poziom wykonania

Hipnotyzująca historia

Aby przyciągnąć i utrzymać uwagę

Zwięzła treść

Aby było łatwe do zapamiętania

Informacyjny content

Aby odpowiedzieć na pytania inwestorów

Kluczowe elementy
Pitch Deck

KOMPONENTY

opis


01

Właściwe wprowadzenie

To krok, w którym musisz zrobić pierwsze wrażenie – to kluczowy moment. Nie chodzi tylko o powiedzenie publiczności, kim jesteś i dlaczego tam jesteś. Chodzi również o komunikowanie propozycji wartości Twojej firmy. Chodzi o to, żeby było krótkie i miłe – w jednym zdaniu. I to jest wyzwanie – zwykle ludzie gubią się w szczegółach. Jasna i zawierająca wiele informacji propozycja wartości zaintryguje odbiorców i sprawi, że będą chcieli usłyszeć więcej.

02

Identyfikacja problemu

Jeśli nie potrafisz sprecyzować, jaki problem rozwiązuje Twój pomysł na biznes – cóż, na jest to porażka na starcie. Musisz zająć się problemem, z którym borykają się Twoi docelowi odbiorcy. W końcu Twoją wizją jest wypełnienie luki rynkowej, prawda? Ta część dotyczy zidentyfikowania 2-3 problemów, z którymi poradzi sobie Twój produkt, więc musisz skupić się na tekście. Nie martw się, nasi profesjonaliści będą wiedzieć, jak zrobić to krótko i jasno.

03

Prezentacja rozwiązania

Czas pokazać potencjalnemu inwestorowi swoje zaangażowanie i umiejętności badawcze. To, czego musisz tutaj unikać, to używanie wielkich stwierdzeń. Nie mów odbiorcom, że Twoja firma jest jedyną, która może rozwiązać zidentyfikowane problemy – najprawdopodobniej wokół jest mnóstwo ludzi, którzy znają inne firmy, które próbują zrobić to samo. Skoncentruj się na badaniach, swoim zaangażowaniu i zdolności do rozwiązywania problemów – i zachowaj prostotę. Nie martw się, mamy w tym doświadczenie.

04

Okazja na rynku

Siła liczb to dobry sposób na pokazanie, że wiesz, jaka jest wielkość rynku i jakie są możliwości. Solidny wykres rynkowy jest tym, czego potrzebujesz, zwłaszcza jeśli planujesz działać na małym rynku. Bez przedstawienia możliwości w wymiernych liczbach potencjalni inwestorzy mogą pomyśleć, że potencjalny zwrot z inwestycji nie jest wart wysiłku lub że ryzyko sfinansowania Twojego biznesu jest zbyt wysokie. Dobra wiadomość jest taka, że nasi eksperci wiedzą, jak przedstawiać liczby we właściwy sposób.

05

Prezentacja produktu

W tej części możesz pochwalić się swoim niesamowitym pomysłem – produktem lub usługą, które zmienią rynek. Co dokładnie powinno się tu znaleźć? Jeśli Twój produkt jest produktem cyfrowym, powinieneś dodać zrzuty ekranu z jego unikalnymi funkcjami. Ponieważ prezentacja powinna być zwięzła, elementy te powinny odnosić się do zidentyfikowanych problemów i pokazywać rozwiązania. Jeśli Twój produkt to rzecz fizyczna, oprócz podkreślenia cech, dołącz profesjonalne zdjęcia. Nie wiesz, co wstawić w tej części? Pomożemy.

06

Trakcja biznesowa

Po pochwaleniu się produktem nadszedł czas, aby zmniejszyć ryzyko w oczach potencjalnych inwestorów. Aby to osiągnąć, musisz przedstawić jasne wskaźniki tendencji wzrostu Twojego biznesu, a także szybkość i przyspieszenie tego wzrostu. Najlepszym sposobem na to jest ponowne użycie liczb. Dołącz informacje o tym, ile dokonałeś sprzedaży, osiągnąłeś główne cele i kolejne kroki, które planujesz zrobić. Krótko mówiąc, musisz pokazać, że Twoja firma ma wszystko, czego potrzeba, aby zdobyć fundusze.

07

Twój podstawowy zespół

Ponownie, ta część musi być krótka i schludna. Trzeba tylko pokazać potencjalnym inwestorom kluczowych członków zespołu. Odpowiednią opcją jest dodanie punktorów dotyczących każdej osoby (lub tylko tytułów). Kluczem jest przedstawienie motywacji głównego zespołu – inwestorzy są zainteresowani tym, dlaczego ci ludzie są niezbędni dla sukcesu Twojego projektu. Ta część może być trudna, więc najlepiej skonsultuj ją z doświadczonymi graczami, czyli z nami. Pomożemy Ci.

08

Analiza konkurencji

Oczywiście nie chodzi tylko o podanie listy konkurentów. Ten etap polega na zaprezentowaniu, że odrobiłeś pracę domową i wiesz, co sprawia, że Twoja firma jest wyjątkowa – pod względem tego, dlaczego Twój pomysł oferuje więcej niż inne na rynku. Chodzi o to, aby pokazać to na jednym slajdzie, który musi być superprecyzyjny i łatwy do zrozumienia. Wizualizacja tego na jednym slajdzie może być trudna, ale nie musisz się martwić. To chleb powszedni dla naszych profesjonalistów, więc pomożemy Ci go osiągnąć.

09

Strona finansowa

Nie, to zdecydowanie nie jest slajd z nudnym arkuszem kalkulacyjnym. Ponieważ będzie to slajd, na którym inwestorzy skupią się na dłużej, trzeba tu mądrze rozegrać. Jasne, że musi zawierać informacje o przewidywanym rozwoju Twojej firmy w ciągu najbliższych 3-5 lat, a także szczegóły dotyczące Twojego modelu biznesowego i finansów. Oczywiście większość informacji nie jest w rzeczywistości dokładną prognozą, ale potencjalni inwestorzy po prostu oczekują, że przedstawisz swój plan. A także czy masz wiedzę finansową, aby ten plan zadziałał. Zachowaj spokój, możesz liczyć na naszą pomoc – rozpiszemy Twój plan ekonomiczny.

10

Wykorzystanie inwestycji

Wreszcie, musisz jasno określić, czego oczekujesz od potencjalnych inwestorów. Co równie ważne, musisz uzasadnić swoją prośbę. Wiesz, chodzi o budowanie zaufania i sprawienie, by publiczność traktowała cię poważnie. Pro-tip – zachowaj autentyczność i zadbaj o dane. Pokaż, że wiesz, co zrobić ze środkami i na co dokładnie planujesz je wydać. Pomożemy Ci zachować strategię, abyś nie stracił swojej szansy, mierząc za wysoko lub nie pokazując, na co zostaną przeznaczone środki.

Co otrzymasz?

Oczywiście dostaniesz prezentację. Otrzymasz jednak dużo więcej – naszą ekspercką wiedzę i porady, które pomogą Ci wyróżnić się na tle konkurencji. Prezentacja prezentacji to nie tylko kilka profesjonalnie przygotowanych slajdów. Perfekcyjna prezentacja to także wiedza o tym, jak prezentować slajdy. Słuchaj, widzowie potrafią czytać, więc kluczem jest sposób, w jaki zaimplementujesz przekonującą narrację.

Masz projekt? Porozmawiajmy

Skontaktuj się