Strategia brandingowa, która przyciąga tłumy

Rozpoznawalny produkt przyniesie
Ci użytkowników. Mocna i spójna
identyfikacja wizualna sprawi, że
zyskasz lojalnych klientów, a także
zwiększy niebotycznie Twoje ROI.

Prawdopodobnie myślisz o konkretnym logo, gdy słyszysz słowo „marka”. I dobrze – branding działa. Ale branding to nie tylko obrazy, ale także uczucia i cechy fizyczne. Spójrz, masz swoją ulubioną wodę? Jesteśmy pewni, że tak. Ale prawda jest taka, że woda jest darmowym zasobem, ale za nią płacisz. Robisz to, ponieważ jesteś powiązany z konkretną marką – to sprawia, że płacisz za darmowy zasób. Marka wyróżnia produkt lub usługę na tle konkurencji. Mówiąc prościej – branding to strategia, która łączy ludzi z produktem lub usługą firmy. Potrzebujesz brandingu, aby wyróżnić się z tłumu.

Czym jest Branding?

Branding to wyrafinowany proces tworzenia pozytywnego i silnego wizerunku firmy (a także jej produktów i usług) w umysłach klientów. Świetny branding oznacza, że komunikujesz się spójnie i skutecznie we wszystkich używanych kanałach marketingowych. Tak więc branding to połączenie różnych elementów, takich jak logo, stylizacja, projekt i wiele innych rzeczy, w których nasi eksperci są mistrzami. Pomyśl o Pepsi lub Coca-Coli – od razu przywołujesz konkretne obrazy, prawda? Cóż, taka jest siła brandingu. Nie wiemy, jaki jest Twój ulubiony napój gazowany – Coca-Cola czy Pepsi – ale wiemy, że chcesz być marką top-of-mind dla swoich klientów.


Dlaczego potrzebujesz Brandingu?

Bądźmy szczerzy – Twoje postrzeganie Twojej marki nie jest takie same jak Twoich klientów. Chodzi o to, że potrzebujesz solidnej strategii i skutecznego marketingu, aby przyciągnąć i utrzymać uwagę docelowych odbiorców. Ale to dopiero pierwszy krok – musisz zmienić odbiorców w lojalnych klientów, którzy są silnie związani z Twoją marką. Znasz takie firmy jak Amazon, Apple czy Google? Zaczęli skromnie, ale to konsekwentna i wytrwała strategia brandingowa sprawiła, że stali się Wielkimi Graczami. Cóż, teraz już wiesz, dlaczego potrzebujesz ekspertów od brandingu – czyli nas. Pogadajmy!

Korzyści

Zdefiniuj swoją firmę

Aby odbiorcy Cię poznali

Promuj rozpoznawalność

Aby być marką top-of-mind

Łącz się z ludźmi

Aby współgrać z ich emocjami

Sprzedawaj nowości

Twoim obecnym klientom

Zdefiniuj swoją firmę

Aby odbiorcy Cię poznali

Promuj rozpoznawalność

Aby być marką top-of-mind

Łącz się z ludźmi

Aby współgrać z ich emocjami

Sprzedawaj nowości

Twoim obecnym klientom

Kluczowe zalety
brandingu

Komponenty

Konkrety


01

Cel marki

Prawdopodobnie dokładnie wiesz, co robisz i dlaczego – w kontekście Twojej marki. Nie chodzi nam o generowanie zysku – to oczywiste. A jeśli nie jesteś pewien, jaki jest cel Twojej marki, chętnie pomożemy Ci to ustalić. To pierwszy element Twojej strategii brandingowej. Dlaczego jest to kluczowe? Ponieważ bez tego nie będziesz w stanie przyciągnąć klientów i zmienić ich w lojalną społeczność. Co więcej, bez tego elementu możesz zapomnieć o zwiększeniu sprzedaży, rozwoju firmy i wzroście zwrotu z inwestycji.

02

Wizja marki

Jasna wizja marki jest jak mapa drogowa dla Twojej firmy. Pomaga określić cele i nawigować marką we właściwym kierunku w czasie. Jasne, ta wizja musi stanowić wyzwanie i motywować Cię i Twój zespół, ale musi być realistyczna. Inaczej nikt poza Tobą nie uwierzy w sukces Twojej marki. Ale nie martw się, jesteśmy ekspertami w brandingu, więc wspieramy Cię w tym obszarze!

03

Wartości marki

Filarem firmy są ludzie. Dotyczy to zarówno Twojej grupy docelowej, jak i Twoich pracowników. Musisz zdefiniować podstawowe wartości, aby zbudować pożądane postrzeganie swojej marki – na rynku i w Twojej firmie. Dlaczego? Ponieważ te wartości pokażą wszystkim, co reprezentuje Twoja marka. Ponadto wartości marki pomogą Ci stworzyć trwałą kulturę i siłę napędową. Kiedy ludzie będą łączyć się z wartościami Twojej marki, oznacza to, że właśnie wygrałeś wyścig na rynku.

04

Grupa docelowa

Jesteś tutaj, ponieważ masz wizję dostarczenia użytkownikom doskonałego produktu cyfrowego, który zaspokoi ich potrzeby. Rozumiemy to. Ale nie sprzedajesz wody (tak, wszyscy ludzie jej potrzebują), więc musisz wiedzieć, jakie są te potrzeby. Nie chodzi tylko o dane demograficzne. Wiesz, Król Karol i Ozzy Osbourne to ta sama osoba według danych demograficznych. Ale w prawdziwym życiu są nieco inni, prawda? Wymagasz szczegółów. A nasi profesjonaliści pomogą Ci je odkryć – stworzyć persony potencjalnych użytkowników.

05

Analizy rynku

Żyjemy w XXI wieku, mamy Internet. Są więc tysiące ludzi, którzy zakładają swoje firmy (także zdalnie). Większość z nich upada dość szybko – ponieważ podążają jedynie za swoją intuicją. Oczywiście możliwe jest, że odniesiesz sukces bez solidnych analiz rynkowych. Ponadto możliwe jest, że wygrasz główną sumę w Eurojackpot. Znajomość słabych i mocnych stron konkurencji oraz tego, co dzieje się na rynku, jest zatem bardziej potrzebna w odniesieniu sukcesu. Brzmi ciężko? Tego rodzaju analizy prowadzimy na co dzień.

06

Świadomość marki

Posiadanie idealnego produktu nie oznacza, że miliony ludzi od razu zaczną go używać. Najpierw muszą o nim wiedzieć. Tak więc, aby odkryć, jak docelowi odbiorcy dostrzegą Twoją markę, musisz mieć określone cele w zakresie świadomości. Tak, to też jest częścią brandingu. To pomoże Ci dotrzeć do potencjalnych klientów i oczarować ich. Co więcej, ten element pomoże Ci mądrze wydać budżet marketingowy.

07

Osobowość marki

Jak więź z innymi ludźmi w najlepszy sposób? Cóż, to jest jednocześnie proste i trudne. Założymy się, że masz przyjaciół. To ci ludzie, którzy najlepiej rezonują z Tobą. Ale jak to się dzieje? My wiemy, jaki jest istotny czynnik powstawania takiej więzi. To jest ta „prosta” część. „Trudną” częścią jest zastosowanie schematu do produktu cyfrowego. Musisz dodać „ludzką twarz” do swojej marki – czyli nadać jej osobowość – aby budować relacje z klientami. Dobra wiadomość jest taka, że nasi eksperci od brandingu nie uważają tego za „trudne”.

08

Brand voice

Myślałeś, że to już wszystko? O nie, wcale nie. Jest jeszcze jedna rzecz – a wszystkie poprzednie istotne elementy jej potrzebują – to tzw. brand voice. Twoja marka musi komunikować się z odbiorcami w sposób spójny i konsekwentny. Twoja marka wymaga więc odpowiedniego „tonu głosu”. Krótko mówiąc – marki mają różne narracje w komunikacji. Czy Twój bank wysyła Ci wiadomości w nieformalnym stylu? Oczywiście, że nie. W przeciwnym razie nie zaufałbyś takiej instytucji finansowej. Na tym polega brand voice – przemawiać do klientów określonym tonem.

Co otrzymasz?

Tak, będziesz mieć logo, nie martw się. Ale najlepsze jest to, że dostaniesz znacznie więcej. Pomożemy Ci opracować skuteczną strategię brandingową – od określenia celu po sprawienie, by Twoi użytkownicy pokochali Twój nowy produkt cyfrowy (i oczywiście wszystko pomiędzy). Tak, to brzmi bardzo skomplikowanie, i prawda jest taka – to faktycznie bardzo złożona sprawa.

Masz projekt? Porozmawiajmy

Skontaktuj się