Platforma telemedyczna dedykowana dzieciom

Kids Doctor

PL | Healthcare

Klient

Kids Doctor to polski startup, który chciał stworzyć platformę telemedyczną dedykowaną zdrowiu dzieci.

Problem

Celem firmy było stworzenie prostego rozwiązania, które pomogłoby rodzicom znaleźć kompetentnych specjalistów medycznych dla ich dzieci. Potrzebny był kompletny system z back-endem, integracjami zewnętrznymi i bramkami płatniczymi.

Efekty

Produkt został wdrożony na początku 2021 roku w formie MVP i był testowany w kilku polskich miastach. W marcu 2021 Kids Doctor zdecydowało się na pilotaż funkcjonalności zamawiania wizyt domowych na rynku warszawskim, zanim zostanie ona udostępniona wszystkim klientom. Obecnie firma koncentruje się na działaniach marketingowych i dotarciu do jak największej liczby potencjalnych klientów. Zapotrzebowanie jest oczywiste, istnieje też perspektywa dalszej współpracy i rozwoju produktu.

Cel technologiczny

Aplikacja została stworzona, aby oferować telekonsultacje z lekarzami i profesorami (w przypadku poważnych i nieznanych chorób) za pośrednictwem telefonu i popularnych komunikatorów, takich jak WhatsApp, Messenger i Google Hangouts. Wkrótce pozwoli ona również rezerwować wizyty domowe. Postawiliśmy na pozytywne doświadczenia użytkownika oraz design przyjazny dla dzieci oparty na ciepłych kolorach.

Rozwiązanie

Do zbudowania aplikacji webowej dla Kids Doctor użyliśmy Javy i Angulara.
To ona właśnie pozwala rodzicom wybierać lekarzy specjalistów, z którymi chcą
porozmawiać podczas konsultacji. Mogą oni wybrać najlepszy dla nich termin
lub preferowanego lekarza.

Nie skorzystaliśmy z gotowych rozwiązań do prowadzenia konsultacji telefonicznych
i wideo. Zamiast tego, zintegrowaliśmy aplikację z zewnętrznymi, dobrze znanymi narzędziami komunikacyjnymi.
Oprócz aplikacji dla rodziców stworzyliśmy także panel administracyjny i aplikację dla lekarzy.

Strategia

Podczas warsztatów z klientem stworzyliśmy user stories oraz wstępny design. Właściciel produktu dostarczył natomiast interfejs użytkownika. Ze strony itCraft zespół składał się z menadżera projektu, jednego projektanta UX, jednego developera front-endu, jednego developera back-endu i jednego testera.